آیپولز
ورود / عضویت

1 سال پیش

1,271 بازدید

زمان مطالعه :3 دقیقه


مزایا استفاده از کلاه شنا

 

کلاه شنا

مزایا استفاده از کلاه شنا

 

شناکردن لباس های مناسبی می طلبد تا سلامت شما به خطر نیوفتد کلاه شنا یکی از این وسایل است که استفاده از ان در استخرها ضروری می باشد .کاربرد حرفه ای تر کلاه شنا ویژه مسابقات است و در کاهش اصطحکاک شناگر با آب تاثیر مثبتی دارد . استفاده از کلاه شنا در استخرها ضروری می باشد و به دو دلیل اصلی می بایست شناگران به ویژه بانوان از آن استفاده نمایند .حفاظت از مو پوست سر در مقابل املاح و کلر موجود در آب استخر که برای ضدعفونی کردن استفاده می شود این مورد برای افرادی که حساسیت بیشتری نثبت به کلر دارند تویه اکید می شود . یکی دیگر از دلایل استفاده از کلاه شنا برای جلوگیری از ریزش موها داخل آب استخر می باشد که این موضوع می تواند به بهداشت آب و محیط استخر کمک به سزایی کند .

 

آیا استفاده از گوشگیر و دماغ گیر و عینک در استخر الزامی است ؟

استفاده از عینک و کلاه هنگام شنا کافی می باشد ولی اگر گوش شما حساس می باشد و بعد از ورود به آب درد می گیرد یا عفونت خفیف گوش دارید به دلیل حساسیت و سرماخوردگی بهتر است از گوشگیر استفاده کنید در غیر این صورت هیچ نیازی به استفاده از آن نیست و به صورت طبیعی آب وارد شده از گوش شما خارج می شود .استفاده از دماغ گیر هم به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا شما یکی از راه های تنفسی را مسدود کرده اید فقط در موراد خاصی می توانیم از بینی گیر استفاده کنید.

1.هنگام شنا کرال پشت 2. شیرجه سوزنی در قسمت عمیق 

البته بعضی از شناگران حرفه ای کرال پشت در مسابقات از بینی گیر استفاده می کنند که این مورد برای راحت تر شنا کردن شناگر و همچنین تمرکز بیشتر او در مسابقه انجام می شود .

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

دیدگاه

دیدگاه